تعمیر و سرویس چیلر تراکمی آب خنک در کرج

تعمیر-سرویس-چیلر-تراکمی-آب-خنک-در-کرج

تعمیر و سرویس چیلر تراکمی آب خنک در کرج

مقدمه

یکی از مهم ترین موارد مراجعه مشتریان به ما برای امور سرویس و تعمیر چیلر تراکمی می باشد. همانطور که می دانید چیلر های تراکمی در دو نوع چیلر تراکمی آب خنک و هوا خنک موجود می باشند که هر کدام موارد مصرف مختلفی دارند. در این مقاله قصد داریم به معرفی یکی از مراکز تعمیر و سرویس چیلر تراکمی در کرج بپردازیم. برای اطلاع از قیمت تعمیرات چیلر در کرج با ما همراه باشید.

چیلر تراکمی چیست؟

در این مقاله قصد معرفی یکی از مراکز تعمیر و سرویس چیلر تراکمی آب خنک در کرج را داریم. اما قبل از آن لازم می دانیم تا مقدمه ای در خصوص چیلر تراکمی و نحوه کارکرد چیلر آبی ارائه کنیم. در پاسخ به سوال چیلر تراکمی چیست باید اشاره کنیم که یکی از انواع چیلر ها می باشد که اساس کار آن تولید سرمایش بر پایه‌ی سیکل سرمایش تراکمی – تبخیری می ‌باشد. با دریافت گرمای آب توسط مبرد باعث تولید برودت و سرما می ‌شود.

چیلر های تراکمی با توجه به ظرفیت مورد نیاز در دو سایز مینی چیلر و چیلر مرکزی طراحی و تولید می ‌شوند. مبرد چیلر که بر اثر دریافت گرمای سیال عامل (عمدتاً آب) دچار افزایش دما و تبخیر شده است به سمت کمپرسور چیلر که به عنوان قلب سیستم تراکمی محسوب می‌شود حرکت می ‌کند. در این میان سیال عامل (معمولاً آب) در نتیجه‌ی تبادل حرارت خود با مبرد سرد شده و توسط پمپ به سمت مصرف‌ کننده منتقل می‌ گردد.

پیشنهاد می شود: چیلر تراکمی آب خنک چیست و چگونه کار می کند؟

مبرد گرم در کمپرسور متراکم شده و با سطح دما و فشار بالاتر به سمت کندانسور منتقل می‌ شود. در داخل کندانسور که نوعی مبدل می ‌باشد بر اثر تبادل دما با هوا یا آب، گرمای مبرد گرفته شده و مبرد بصورت مایع پرفشار در می‌ آید. جهت انتقال مجدد مبرد به داخل اواپراتور لازم است علاوه بر کاهش دما، فشار آن نیز کاهش یابد بدین منظور مبرد کم دما با گذر از شیر انبساط یا اکسپنشن ولو، منبسط شده و فشار آن تا سطح اولیه سیکل کاهش می ‌یابد و مجدداً در داخل اواپراتور در معرض تبادل حرارت با آب قرار می‌گیرد و بدین گونه یک چرخه سیکل تراکمی در چیلر کامل می ‌گردد.

اما چیلر تراکمی نیز خود دارای انواع مختلفی می باشد که عبارتند از:
 • چیلر تراکمی هوا خنک
 • چیلر تراکمی آب خنک

چیلر تراکمی آب خنک

چیلر تراکمی آب خنک یا آبی در واقع نوعی چیلر تراکمی به شمار می رود که بر اساس سیکل تبرید تراکمی بخار عمل کرده و فرایند دفع حرارت در کندانسور آن (Condensing) به کمک آبِ خنک تولید شده در برج خنک کننده انجام می شود. در چیلر تراکمی آبی ابتدا مبرد در مخلوط مایع و گاز در فشار پایین وارد اواپراتور می گردد. حال گرما به طریق مبدل حرارتی یعنی اواپراتور چیلر تراکمی آبی از آب چیلد به مبرد منتقل می گردد و باعث تبخیر مبرد در اواپراتور می گردد.

سپس این مبرد به کمپرسور مکش می گردد و باعث افزایش دما و  فشار می گردد. حال مبرد با دمای بالا و فشار بالا از کمپرسور خارج می گردد و سپس وارد کندانسور می گردد در کندانسور چیلر تراکمی آبی  مبرد به وسیله آب برج خنک کننده به گرما را به محیط پس می دهد و مبرد از حالت گاز به مایع تبدیل می گردد. این تغییر حالت به واسطه انتقال گرما از مبرد به محیط  بیرون می باشد. مبرد پس از خروج از اکسپنشن ولو فشار و دمای آن کاهش می یابد و دوباره وارد اواپراتور می گردد. در ادامه برای معرفی مرکز فوق تخصصی تعمیر و سرویس چیلر در کرج با ما باشید.

تعمیر و سرویس چیلر تراکمی آب خنک در کرج

در قسمت های قبلی به معرفی چیلر تراکمی آب خنک پرداختیم. نکته قابل توجه این است که این نوع چیلر نیز مانند سایر دستگاه های تهویه مطبوع ممکن است در مواقع دچار نقص شود. در این شرایط شما می بایست به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه کرده تا نسبت به تعمیر چیلر شما بپردازند. همچنین برای جلوگیری از رخ داد ایرادات بزرگ نیز می بایست در بازه های زمانی مشخص به سرویس دستگاه های خود بپردازید تا از اشکالات بعدی جلوگیری کنید. طبیعتا پیدا کردن یک مرکز تخصص تعمیر چیلر تراکمی آب خنک کار دشواری است. این دستگاه از حساسیت بالایی برخوردار است. در صورتی که به اشتباه یکی ازقطعات تعویض شده و یا تعمیرات اشتباهی رخ دهد، ممکن است هزینه های زیادی روی دست شما بماند.

به همین دلیل ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای بهره مندی از خدماتی همچون تعمیر و سرویس چیلر تراکمی آب خنک به مراکز معتبر و فوق تخصصی مراجعه کنید تا از خدمات حرفه ای پرسنل آن ها بهره مند شوید. پیشنهاد ما به شما عزیزان مرکز فوق تخصصی کرج تهویه می باشد. کرج تهویه با داشتن بیش از ۴۰ سال سابقه خدمت رسانی به مشتریان عزیز در استان البرز و تهران در خدمت شما عزیزان می باشد.

از مهم ترین خدمات ارائه شده در این مرکز می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • تعمیر چیلر تراکمی آب خنک در کرج
 • تعمیر چیلر تراکمی هوا خنک در کرج
 • سرویس چیلر تراکمی هوا خنک در کرج
 • سرویس چیلر تراکمی آب خنک در کرج
 • فروش چیلر تراکمی هوا خنک در کرج
 • فروش چیلر تراکمی آب خنک در کرج
 • تعمیر چیلر جذبی در کرج
 • سرویس چیلر جذبی در کرج
 • مشاوره رایگان
 • و غیره.

بهترین قیمت های تعمیر و سرویس چیلر تراکمی آب خنک را از ما بخواهید. برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از نحوه بهره مندی از خدمات تعمیرات و سرویس تخصصی در جشنواره زمستان با ما در تماس باشید. کرج تهویه در خدمت شما عزیزان است.

تلفن تماس: 

۰۲۶۳۲۲۲۲۴۲۲

۰۹۱۲۳۶۱۵۲۶۳

تماس مستقیم