کولر گازی اینورتر چیست؟

قیمت-خرید-و-فروش-کولر-گازی-اینورتر

کولر گازی اینورتر چیست؟

مقدمه

اگر قصد خرید کولر گازی دارید و می خواهید قبل از اقدام به خرید با مشخصات آن آشنا شوید، احتمالا در میان مقالات و تبلیغات با واژه اینورتر برخورد کرده باشید. اما شاید برای شما سوال باشد که اسپلیت اینورتر چیست؟ در ادامه برای پاسخ به این سوال و اطلاع از قیمت فروش و خرید اسپلیت اینورتر با ما همراه باشید. برای درک بهتر این موضوع لازم است تا ابتدا توضیحاتی در خصوص نحوه عملکرد کولر گازی ارائه دهیم.

نحوه کار کولر گازی

در پاسخ به این سوال باید اشاره شود که نسل جدید کولرهای گازی یا اسپلیت ها، کولرهای اینورتر می باشند. کولر گازی اینورتر با نام کولر گازی کم مصرف نیز در میان مردم شناخته می شود. در نسل قدیم کولرهای گازی یا اسپلیت ها با کمپرسور دور ثابت ، عملکرد سیستم تنظیم دمای کولر بدین صورت بود که کاربر دمای مورد نظر خود را روی اسپلیت تنظیم نموده و اسپلیت یا کولر گازی نیز با تشخیص دمای محیط از طریق ترموستات داخلی به محض اینکه دمای محیط با دمای تنظیم شده روی دستگاه را یکی تشخیص می داد موتور یا کمپرسور کولر را خاموش می کرد.

این یک خاصیت و یک مزیت خوب برای اسپلیت ها شناخته می شود. اما نکته قابل توجه این است که در این زمان ترموستات بیکار نیست و هر لحظه در حال تشخیص دمای محیط است و همچنان در صورت حس کردن دمایی غیر از دمای تنظیم شده، دستور لازم را جهت روشن شدن مجدد موتور یا کمپرسور کولر ارسال می کند. به همین دلیل این موضوع در کولر های گازی نسل جدید اصلاح شده است. که موجب کاهش انرژی و مصرف برق می شود.

خاموش و روشن شدن متوالی موتور اسپلیت یا کولر گازی سبب وارد شدن شوک الکتریکی به موتور و همچنین افزایش مصرف برق در زمان استارت مجدد کمپرسور می گردد. این موضوع عامل یکی از مشکلات کولر های گازی و اسپلیت های قدیمی می باشد. که در نسل جدید کولرهای گازی و اسپلیت ها رفع گردیده است.

کولر گازی اینورتر

اینورتر (Inverter) به مبدل برق دستگاه الکترونیکی گفته می شود. اینورتر ها جریان مستقیم (DC) را به جریان متناوب (AC) تبدیل می کنند. جریان AC تبدیل شده می توانند بر اساس نیاز در هر ولتاژ و فرکانسی باشد که به وسیله ترانسفورماتور های مناسب و مدار ها کنترل می شود. اما منظور از کولر گازی اینورتر چیست؟

در خصوص نحوه عملکرد کولرگازی و اسپلیت ها در قسمت قبلی توضیحاتی ارائه شد. گفتیم که با ایجاد برخی تغییرات و اصلاحات در کولر گازی، نسل جدید کولر های اینورتر تولید شده است. در نسل جدید کولر های گازی و اسپلیت سیستم عملکرد تنظیم دمای محیط به این صورت است که به جای استفاده از کمپرسور های دور ثابت برای تنظیم دما از سیستم کمپرسور های دور متغیر استفاده شده است. کمپرسورهای دور متغیر استفاده شده در کولرهای گازی و اسپلیت اینورتر این امکان را می دهد که با رسیدن دمای محیط به دمای مورد نیاز کاربر به جای خاموش نمودن کمپرسور یا موتور دستگاه ، دور موتور را کاهش دهند تا از وارد شدن شوک الکتریکی ناگهانی به موتور دستگاه و کمپرسور در زمان استارت مجدد کمپرسور و در نتیجه مصرف برق بیشتر جلوگیری شود.

در واقع می توان اذعان داشت که تنها تفاوت نسل قدیم کولر های گازی و اسپلیت با نسل جدید آنها در نوع کمپرسور آنها می باشد که در نسل قدیم از کمپرسور های دور ثابت استفاده شده است ولی در نسل جدید از کمپرسور های دور متغیر استفاده شده است. این تفاوت کمپرسور در قیمت نهایی کولر ها نیز تاثیر گذار است. اما نکته قابل توجه این است که تغییر کمپرسور کولرگازی اینورتر تا حدودی در مصرف برق آن تاثیر دارد. پس انتظار کم شدن قابل توجه مصرف انرژی و برق در روز های اوج گرمای تابستان نداشته باشید.

ویژگی های کولر گازی اینورتر

از مهم ترین مزیت ها، ویژگی ها و وظایف کولر گازی اینورتر باید به موارد زیر اشاره کنیم:

  • کاهش انرژی مصرفی و لذا کاهش هزینه برق
  • تنظیم کننده سرعت موتور
  • روشن و خاموش نمودن موتور بدون نیاز به قطع و وصل برق اصلی
  • کاهش ضربه های مکانیکی
  • افزایش طول عمر مفید قسمت مکانیکی
  • حفاظت موتور در مقابل افزایش ولتاژ و جلوگیری از آسیب دیدن موتور
  • و غیره.

کرج تهویه

اگر قصد خرید کولر گازی اینورتر با بهترین قیمت در کرج را داید پیشنهاد می کنیم برای خرید به مرکز فروش معتبر و نمایندگی رسمی و مجاز فروش کولر گازی و اسپلیت مراجعه کنید. گروه کرج تهویه با بیش از ۳۰ سال تجربه و سابقه درخشان در زمینه فروش انواع دستگاه تهویه مطبوع در خدمت شما عزیزان می باشد. می توانید برای هر گونه سوال و دریافت مشاوره برای خرید کولرگازی و اسپلیت و اطلاع از قیمت فروش کولر گازی اینورتر و خرید آن با ما در تماس باشید.

تلفن: ۰۹۱۲۳۶۱۵۲۶۳

مطالعه مقالات زیر پیشنهاد می شود:

سیستم وی آر اف چیست؟

نمایندگی کولر گازی در کرج

کولر گازی یا اسپیلت چیست؟

تعمیر کولر گازی و اسپلیت

قطعات کولر گازی

تماس مستقیم