تعویض کمپرسور کولر گازی

قیمت-خرید-تعویض-کمپرسور-پیستونی-کولر-گازی

تعویض کمپرسور کولر گازی

مقدمه

کولر گازی و اسپلیت و به طور کلی کولرگازی های نسل جدید امروزه کاربرد گسترده ای داشته و در بیشتر اماکن مسکونی تجاری اداری و غیره مورد استفاده قرار گرفته و جایگزین کولرهای آبی شده است. کولر های گازی قدرت خنک کنندگی و ظرفیت بالایی داشته و ضمن خنک کردن هوای محیط عملیات تهویه مطبوع را نیز انجام می دهند. همچنین مزیت های دیگری نیز دارد که موجب گسترش استفاده از آن شده است. اما در مواقعی ممکن است کولر شما با نقص عملکرد مواجه شود یکی از این مواقع نقص در عملکرد کمپرسور کولر گازی می باشد. در این مقاله قصد داریم به توضیح عملکرد کمپرسور کولر گازی و تعویض کمپرسور و تعمیر کمپرسور بپردازیم. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

همانطور که می دانید کولرگازی و اسپلیت از اجزای مختلفی تشکیل شده است عملکرد مناسب هر یک از این اجزا موجب عملکرد نهایی کل دستگاه می شود. یکی از قطعات اصلی در کولر گازی کمپرسور می باشد. کمپرسور انواع مختلفی دارد و بستگی به برند و شرکت سازنده کولر گازی شما دارد. اما به هر صورت در موارد ممکن است کمپرسور کولر گازی شما دچار نقص و ایراد شود. در این شرایط راهکار های شما تعویض کمپرسور ، تعمیر کمپرسور و یا خرید کمپرسور کولر گازی می باشد. اما تشخیص هر یک از این موارد وابسته به تشخیص متخصص و تعمیرکار حرفه ای می باشد. در بعضی از موارد ممکن است کمپرسور کولر گازی شما با تعمیر درست شود و بعضی موارد نیز ممکن است نیاز به تعویض آن داشته باشید.

انواع کولر گازی

کمپرسور چیست؟

همانطور که گفته شد کمپرسور کولر گازی از قطعات و اجزای اصلی این دستگاه می باشد. عملکرد خنک کردن هوا در واقع به وسیله این قطعه انجام می شود. کمپرسور انواع مختلفی دارد. اما به هر صورت از وظیفه اصلی کمپرسورها کمپرس و متراکم کردن گاز مبرد می‌ باشد. می دانید که عملیات خنک کردن کولر گازی به وسیله گاز کولر و یا همان مورد انجام می ‌شود. کمپرسور با متراکم کردن این گاز هوای خنک را تولید کرده و این هوا توسط سایر اجزا به داخل محیط منتقل می‌ شود .

اما طبیعی است که در صورتی که کمپرسور از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد و یا دچار نقص فنی شده باشد سیکل خنک کنندگی کولر بسیار کاهش پیدا می کند. برای مثال مواردی که کولر شما هوا را خنک نمی‌ کند و یا هوای گرم به داخل منتقل می کند امکان دارد که نیاز به تعمیر کمپرسور کولر گازی داشته باشید. بعضی موارد نیز اگر تشخیص دیر اتفاق بیفتد ناچار به تعویض آن خواهید بود.

همانطور که گفته شد کمپرسور ها انواع مختلفی دارند که عبارتند از:

اگر شما انتظار سیستم خنک کننده بالا از کولر گازی خود دارید باید به نوع کمپرسور آن نیز توجه داشته باشید. یک کمپرسور پر قدرت و مناسب می تواند انتظارات شما را برآورده کند. زیرا گفتیم اینکه عملیات اصلی تراکم گاز ها در فن کوئل کولر گازی و انتقال آنها از پنل خارجی به پنل داخلی وظیفه اصلی کمپرسور کولر گازی می باشد.

کمپرسور-کولر-گازی-و-اسپلیت
کمپرسور کولر گازی

خراب شدن کمپرسور

در خصوص خراب شدن کمپرسور باید به این نکته اشاره کنیم که موارد زیادی ممکن است این قطعه را دچار نقص عملکرد و ایراد کند. در این شرایط بهتر است در اولین فرصت با یک متخصص و تعمیرکار حرفه ای جهت تعویض کمپرسور ها و یا تعمیر آن تماس بگیرید. تا از قیمت بالا و هزینه‌ های جانبی معاف شوید.

از مواردی که ممکن است کمپرسور را دچار ایراد و مشکل کند:

  • گذشت زمان و استفاده زیاد از کمپرسور
  • تحت فشار بودن کمپرسور کولر گازی
  • قدیمی بودن کمپرسور و قدرت پایین
  • نامناسب بودن مکان قرارگیری کمپرسور کولر گازی
  • کثیف بودن روغن گاز مبرد
  • خم شدن خطوط ارسال مبرد کولر گازی

در خصوص نا مناسب بودن مکان قرار گیری کندانسور کولر گازی و اسپلیت باید به این نکته اشاره کنیم که در صورتیکه کندانسور در مکان مناسب استانداردی قرار نگرفته باشد عملیات تخلیه هوای گرم به خوبی انجام نمی شود. و همین موضوع باعث خشم شدن خطوط ارسال گاز مورد می‌شود. این موضوع از مهم ترین موارد ایجاد اشکال و خراب شدن کمپرسور کولر گازی می باشد.

تلفن تماس: ۰۹۱۲۳۶۱۵۲۶۳

تعویض کمپرسور کولر گازی

در خصوص نحوه تشخیص خراب بودن کمپرسور کولر گازی باید به این موضوع مهم اشاره کنیم که تشخیص این موضوع نیاز به تخصص و تجربه دارد. به همین منظور اکیداً توصیه می ‌شود که برای تشخیص خرابی کمپرسور کولر گازی و علت خرابی آن حتماً با یک متخصص و تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید. اما مواردی هست که مصرف‌ کننده نیز با توجه به آنها می ‌تواند متوجه خراب بودن این قطعه شود.

برای مثال:

  • ایجاد سر و صدا هنگام روشن کردن دستگاه
  • ایجاد بوی نامطبوع
  • خنک کنندگی پایین
  • و غیره.

در هر یک از این موارد برای تعویض کمپرسور کولر گازی گری و یا تعمیر کمپرسور کولر گازی و اسپلیت باید با یک مرکز تخصصی تعمیرات تماس بگیرید. تا ضمن دریافت خدمات حرفه‌ای تعمیرات کولرگازی از قیمت مناسبی نیز بهره مند باشید. گروه کرج تهویه در کرج پیشنهاد ما می باشد. این مرکز اش معتبر و قدیمی ترین مراکز تعمیر کولر گازی در کرج می باشد.

کرج تهویه

گروه کرج تهویه با بیش از ۳۰ سال تجربه و سابقه درخشان در زمینه فروش و تعمیر انواع دستگاه های تهویه مطبوع در خدمت مشتریان عزیز در کرج و حومه می باشد. در صورت خراب بودن کمپرسور کولر گازی با متخصصین ما در کرج تهویه تماس بگیرید تا در کوتاه‌ ترین زمان ممکن یک تیم متخصص و تعمیرکار حرفه‌ای و باتجربه برای تعویض و تعمیر کمپرسور کولر گازی شما به مکان مورد نظر شما اعزام شود. این مرکز یکی از معتبر ترین مراکز تعمیر کولر گازی در کرج می باشد.

برای کسب اطلاعات از قیمت تعویض کمپرسور کولر گازی و تعمیر آن در کرج با ما در تماس باشید.

تلفن تماس: ۰۹۱۲۳۶۱۵۲۶۳

تماس مستقیم