انواع کمپرسور کولر گازی

انواع-کمپرسور-کولر-گازی

انواع کمپرسور کولر گازی

مقدمه

همانطور که می دانید کمپرسور یکی از اجزای اصلی و قطعات مهم در سیستم تهویه مطبوع و کولر های گازی می باشد . کمپرسور ها انواع مختلفی دارند که با توجه به برند و شرکت سازنده دستگاه شما و نوع کولر گازی کمپرسور متفاوتی برای آن در نظر گرفته می ‌شود . اما به طور کلی کمپرسور ها در انواع زیر قابل دسته ‌بندی می باشند. برای اطلاع از قیمت خرید ، تعویض و تعمیر کمپرسور ( روتاری ، پیستونی ، اسکرول )با ما همراه باشید

 • کمپرسور روتاری
 • کمپرسور پیستونی
 • و کمپرسور اسکرول.

در ادامه به توضیح و شرح هر یک از انواع کمپرسور کولر گازی می پردازیم. برای اطلاع از قیمت خرید و تعویض تعمیر کمپرسور با ما همراه باشید.

کمپرسور کولر گازی چیست؟

گفته شد کمپرسور از قطعات مهم و اصلی در کولر های گازی است که عملیات خنک کردن دستگاه را به عهده دارد. این قطعه با متراکم کردن گاز و مبرد کولر گازی هوای خنک را در فرآیند هایی تولید کرده و به پنل داخلی انتقال می دهد. در صورتی که کمپرسور کولر گازی شما دچار ایراد شود شما چاره‌ای جز تعویض و یا خرید و تعمیر کمپرسور نخواهید داشت. اما انواع کمپرسور کولر گازی چیست؟

انواع کمپرسور کولر گازی

همانطور که گفته شد کمپرسور ها انواع مختلفی دارند. انواع کمپرسور کولر گازی در سه نوع زیر قابل دسته بندی می باشد:

  • کمپرسور روتاری
  • کمپرسور پیستونی
  • و کمپرسور اسکرول.

یکی از انواع کمپرسور کولر گازی کمپرسور پیستونی می باشد. در این کمپرسور برای فشرده و متراکم کردن گاز مبرد از یک پیستون که در داخل سیلندر قرار دارد استفاده می شود. این نوع کمپرسور عملکردی مشابه پیستون و سیلندر در خودرو ها دارد. عملکرد این کمپرسور به این صورت است که با هر بار رفت و برگشت پیستون گاز مبرد که در محفظه کمپرسور وجود دارد به داخل سیلندر کشیده شده و متراکم می شود. بعد از متراکم شدن گاز با فشار بالایی به داخل سیستم هدایت می ‌شود. به کمپرسور پیستونی کمپرسور رفت و برگشتی نیز گفته می شود. کمپرسور ها قدرت بالایی داشته و بیشتر در مناطق جنوبی و مناطق گرم کاربرد دارند اما از مهمترین معایب و آن باید به سر و صدای بالای آن اشاره کنیم.

کمپرسور روتاری کولر گازی

کمپرسور روتاری کولر گازی یکی دیگر از انواع کمپرسور می باشد. درون این کمپرسور ها تیغه هایی وجود دارد که به صورت ۳۶۰ درجه می چرخند. زمانی که گاز مبرد وارد کمپرسور می شود با چرخش ۳۶۰ درجه پره‌ ها و برخورد گاز مبرد با پره ها، مبرد فشرده شده و به سمت خروجی هدایت می ‌شوند. موارد استفاده از این نوع کمپرسور بیشتر در مناطق شمال و شمال غربی ایران می باشد. از مزایای مهم کمپرسور روتاری باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • قیمت ارزان تر
 • سر و صدای کمتر
 • مصرف برق کمتر.

مبرد چیست؟

کمپرسور اسکرول کولر گازی

کمپرسور اسکرال یکی از انواع محبوب کمپرسور در کولرگازی ها می باشد. این کمپرسور راندمان بیشتری نسبت به نوع دیگر دارد. عملیات فشردن گاز مورد در این کمپرسور به این صورت است که گاز مبرد میانه دو حلزونی که یکی متحرک و دیگری ثابت است فشرده شده و به سمت لوله های خروجی هدایت می‌ شود. اگرچه کمپرسور اسکرول یا حلزونی یا مارپیچی قیمت بالایی نسبت به دیگر انواع کمپرسور اسپلیت دارد. اما از مهم ‌ترین مزایای آن نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • راندمان بالا
  • قدرت بسیار بالا
  • قابلیت استفاده در کولر های با ظرفیت بالا
  • تولید صدای بسیار ناچیز
  • و غیره.

کرج تهویه

در این مقاله سعی کردیم به توضیح و معرفی انواع کمپرسور کولر گازی بپردازیم. اما این نکته نیز قابل ذکر است که فروشگاه کولر گازی کرج تهویه با بهترین قیمت فروش و خرید کمپرسور در خدمت مشتریان عزیز در کرج و سراسر ایران می باشد. همواره می توانید برای خرید کمپرسور اطلاع از قیمت تعمیر کمپرسور و تعویض کمپرسور کولر گازی با ما در تماس باشید.

تلفن تماس: ۰۹۱۲۳۶۱۵۲۶۳

از این که تا انتهای مقاله انواع کمپرسور کولر گازی با ما همراه بودید، از شما سپاس گزاریم. امیدواریم که از مطالعه این مقاله استفاده لازم را برده باشید. همچنین مطالعه مقاله زیر می تواند برای شما مفید باشد.

تعویض کمپرسور کولر گازی

 

تماس مستقیم